11 lutego 2014

Sport: Pierwsze polskie złoto w Sochi!

Niedzielne późne popołudnie obfitowało u mnie, jak i pewnie u większości kibiców, na oglądaniu transmisji konkursu skoków narciarskich na normalnej skoczni HS-106 z punktem konstrukcyjnym 95 m.
W pierwszej serii z naszej reprezentacji wystąpili: Dawid Kubacki (97.5 m), Maciej Kot (101.5 m), Jan Ziobro (101 m) oraz Kamil Stoch - ten ostatni w pierwszej serii pobił rekord skoczni skokiem (105.5 m) i zdeklasował rywali (A.Bardal miał do niego stratę 6,2 pkt).
Druga seria, w której zabrało tylko Dawida, była dla nas tylko potwierdzeniem lidera Pucharu Świata doskonałej formy - drugi skok na odległość 103.5 m. I radość zarówno Kamila, pozostałych zawodników naszej kadry. 

Srebro dla Petera Prevca, Brąz dla Andersa Bardala.


Dodatkowo, podczas rozmowy dziennikarza z trenerem kadry, Łukaszem Kruczkiem, tuż po drugim skoku lidera reprezentacji, dowiedzieliśmy się, że Kamil jest chory.
Ujął to słowami:
"Cały dzień był szalony od samego rana. Dostaliśmy informację, że Kamil jest chory. Zaczęliśmy walkę z czasem, aby postawić go na nogi. Tutaj ogromne podziękowania dla doktora i dla fizjoterapeuty za świetną robotę. Kamil był dziś klasą dla samego siebie. Znokautował rywali. Brak słów w tym momencie" 

Kamil Stoch
(źródło: Skijumping.pl; fot: Tadeusz Mieczyński)
Wczoraj była ceremonia medalowa - medale wręczała polska multimedalistka Irena Szewińska i usłyszeliśmy melodię naszego hymnu narodowego.

Następny konkurs naszego mistrza olimpijskiego i reszty zawodników naszej reprezentacji już w sobotę, w piątek kwalifikacje - może w piątek uda się Piotrowi Żyle dostać się do pierwszej serii na skoczni dużej hs 140 o punkcie konstrukcyjnym k-125.

Liczę także na innych polskich reprezentantów m.in. na: Justynę Kowalczyk, Biathlonistki i Biathlonistów, jak i resztę naszych olimpijczyków - a zawodników jest 56 z naszego kraju.

1 komentarz:

  1. Oglądałam. Takie chwile będzie się pamiętać do końca życia.

    OdpowiedzUsuń

Disqus for recenzje wedlug natalii