10 stycznia 2014

!Liebster Blog Award!

Witajcie kochani! Zostałam nominowana do Liebster Blog Award! Dziękuję Dianieże umieściła mnie na swojej liście. :-)
 Nigdy nie  brałam udziału w  takiej blogowej zabawie, choć widziałam na innych blogach takie nominacje, ale mam nadziejęże to dłużej potrwa niż ten jeden raz
Oto moje odpowiedzi:


Pytania:

 1. Od kiedy prowadzisz bloga?

Od niedawna, dokładnie od 30 grudnia 2013 roku. Wcześniej prowadziłam photobloga(link w kolejnej odpowiedzi).

 1. Jakie jest Twoje największe osiągniecie w blogosferze?

Osiągnięcie w blogosferze? Powrót do prowadzenia bloga (po wpisie na moim photoblogu(z 14 lutego 2013) do założenia tego bloga minęło ponad pół roku).

 1. Najlepsza i najgorsza książka przeczytana w 2013 roku?

Najgorszej książki w zeszłym roku nie miałam, albo nie pamiętam, żeby taką przeczytała. Za to wybranie najlepszej z przeczytanych w 2013 roku jest trudne. Mimo, że miałam tylko wybór z 30 pozycji.
Po dłuższym przemyśleniu myślę, że była to książka „Życie Pi” Yann Martel. Wybierałam między „Lista marzeń” Lori Nelson Spielman i dwoma pozycjami autorstwa Matthew Quick – „Niezbędnik obserwatorów gwiazd” i „Poradnik pozytywnego myślenia”

 1. Najgorsza książka, która (niestety) wpadła w Twoje ręce w 2013?

Odpowiedź w pytaniu wyżej ;-)

 1. Masz jakieś postanowienia związane z czytaniem na nowy rok? Jeśli tak-jakie?

Przekroczyć liczbę przeczytanych książek z roku poprzedniego – czyli powyżej liczby 30. Mam nadzieję, ze to mi się uda (może nawet podwoję tą liczbę ;) )

 1. Czy ufasz znajomym poznanym przez Internet?

To zależy gdzie je poznaje… Poznałam kilka osób na forum serialowym w 2007 roku i z niektórymi do dnia dzisiejszego jestem w kontakcie, mimo, ze dzielą nas kilometry. A jeśli chodzi o portale randkowe, to nie zaufałabym tam komuś… Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.

 1. Co najbardziej cenisz w ludziach, a czego w nich nienawidzisz?

Cenię szczerość, a nienawidzę, gdy ludzie, którym zaufałam, okazali się dwulicowymi. Miałam takie przypadki w swoim życiu, ale mam nadzieję, że się już nie zdarzą.

 1. Jaki jest Twój ulubiony gatunek literacki?

Kolejne trudne pytanie… Czytam książki z różnych gatunków literackich, ale ostatnio czytam wiele egzemplarzy z działu fantastyka.

 1. Posiadasz ulubionego pisarza? Kto to taki?

Mam kilku ulubionych pisarzy. Z polskich to jest przede wszystkim Marcin Szczygielski, którego książki od początku się spodobały. Pierwszą przeczytaną jego książką był „Berek”, na podstawie książki napisany był scenariusz sztuki teatralnej(również jego autorstwa) wystawianej w stołecznym teatrze Kwadrat.
Z zagranicznych pisarzy mam trójkę ulubieńców:
Nicholas Sparks („Ostatnia Piosenka”, „I wciąż ją kocham”), Cassandra Clare(Seria „Dary Anioła”, Trylogia „Diabelskie Maszyny”) oraz J.K. Rowling((„Trafny Wybór”) znana również pod pseudonimem Robert Galbraith(„Wołanie kukułki”))

 1. Bez jakich 3 rzeczy nie potrafiłabyś żyć? 

Po 1 – Muzyka: Dzień bez niej jest dniem straconym;
Po 2 – Książki: Lubię czytać;
Po 3 – Teatr: lubię chodzić do teatru na spektakle.
Jakby było można jeszcze 4,m to bym powiedziała: Skoki narciarskie - oglądam je co roku i jeszcze mi się nie znudziły.

 1. Dlaczego lubisz czytać?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Dzięki książkom mogę się oderwać od szarej rzeczywistości i zagłębić się w jakiejś historii, dzięki czemu przez czas, jaki poświęcam na czytanie, nie myślę o tym, co przyniesie jutro. One również rozwijają wyobraźnię


1 komentarz:

 1. Dzięki, ze wzięłaś udział. Ciekawe odpowiedzi.

  PS Byłabym wdzięczna, gdybyś usunęła moje słowa na początku i wrzuciła coś od siebie. Bo to nie jest formułka zabawy, jeśli tak myślałaś. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Disqus for recenzje wedlug natalii