8 sierpnia 2018

"Jak upolować Pisarza?" Sally Franson - Wydawnictwo Znak ~ #Zaczytana 2018!

Witajcie!

Dziś przychodzę Do Was z dawno niepublikowaną opinią o książce.
Powrót do cyklu Zaczytana czyli "Zaczęte... i... Przeczytane" planowałam od kilku miesięcy, ale to właśnie dziś opiszę Wam jedną z lipcowych przeczytanych książek

Zapraszam serdecznie!


Jak upolować pisarza? Sally Franson [wyd. Znak]

Ilość stron: 384
Premiera: 18 lipiec 2018
 Przeczytana: 13 lipiec 2018!

Jest bezwzględna. Jest bezczelna.
Nie polubisz jej od razu.
 
Casey jest zwykłą pracownicą agencji reklamowej.
Jedyne co ją wyróżniało od innych, a co Autorka wyodrębniła z cech bohaterki, było czytanie i przeglądanie portali, zwłaszcza Instagrama.

Poznajemy ją w momencie, gdy jej zespół otrzymuje nowe zadanie - zrobić markę ze znanej postaci Show-biznesu -Ellen.
Spotkania z tą gwiazdą ukazuje jej szefowej, jaka jest jej podwładna i w pewnym momencie daje dziewczynie kolejne zadanie - kampanię Nanu. Ten projekt dotyczył połączenia świata handlu ze światem literatury. Połączenie Pisarzy z pewnymi produktami. I to wszystko pod okiem szefowej - Celeste Winter...

Pierwszym pisarzem, który miał być twarzą Nanu, był Ben Dickinson. Autor, od którego Casey zaczęła swoje zadanie przyciągania znanych ludzi ze świata literatury do tego projektu. Do spotkania dziewczyna się przygotowała, jednak to spotkanie wyszło poza jej wyobrażenia.
Jednak nie pozwoliła sobie na to, by schylić głowę i odpuścić - i ukazała swojej szefowej i innym osobom, co jest w stanie poświęcić i zrobić, dla swojej pracy.

Książka Jak upolować pisarza? Sally Franson, którą przeczytałam w ciągu krótkiego okresu czasu - kilka dni; była naprawdę bardzo dobra.
Opis z tyłu twierdził, że głównej bohaterki się nie polubi od razu. Ja nie miała z tym problemu, choć ten cytat:"Jest bezwzględna. Jest Bezczelna. nie polubisz jej od razu", sprawił, że miałam pewne obawy przed rozpoczęciem czytania.

Treść tej książki, Autorka ukazuje nam, jaki jest świat celebrytów, blaski i cienie show-biznesu i to, za czym najczęściej ludzie gonią, do czego dążą - za pieniędzmi jak i karierą. I to w dość realistyczny sposób. Nawet to, do pewnego momentu, robi nawet nasza bohaterka książki - Casey

Podsumowując...
Książka napisana przez Sally Franson, to słodko-gorzka historia, pełna humoru i spojrzenia na życie z przymróżeniem oka. Autorka pokazuje nam nie tylko ten Świat Show-Biznesu, ale także rozterki młodej kobiety, która z czasem uczy się, co jest w życiu ważniejsze - sława i kariera, czy wartości takie jak przyjaźń i miłość.

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova.
 
--------------------------------------__________________-----------------------------------

To miałam w planach, początkowo wstawić Jeszcze w Lipcu, ale przez te ciągnące się Upały, nie znalazłam siły, by zasiąść przed laptopem i napisać kilka zdań na temat tej książki (jak i innych)
Jednak wolne dni i zbliżający się Urlop, sprawił, że w końcu zawzięłam się i właśnie dziś, właśnie teraz publikuję Wam ten POST!

Z pozdrowieniami
I ...
Do napisania!
Natalia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Disqus for recenzje wedlug natalii