18 marca 2015

Hopeless/Losing Hope/Szukając Kopciuszka - Colleen Hoover"Hopeless" czytałam w zeszłym roku (co, jak ostatnio zauważyłam nie zapisałam w podsumowaniu przeczytanych w 2014), lecz dopiero teraz, po przeczytaniu "Losing Hope" mogę coś o tych książkach napisać, gdyż te tomy składają się w jedną całość.. 

Książki opowiadają o dwójce nastolatków - Sky i Holderze. 


Opis książki
"Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia." Hopeless (opis z LubimyCzytac.pl)


W Hopeless poznajemy historię i późniejsze wydarzenia ze strony Sky - nastoletniej dziewczyny, która żyje bez urządzeń techniki XXI wieku - telewizora, telefonów komórkowych, czy Internetu. Została adoptowana przez swoją opiekunkę w wieku 3 lat i uczyła się w domu. W końcu jednak dziewczyna zaczyna naukę w szkole Jest to dla niej czas wielu zmian i prób. W dodatku idzie tam sama, bo jej przyjaciółka właśnie wyjeżdża za granicę. Dodatkowo na jej drodze pojawia się Dean Holder - chłopak, o którym krążą różne plotki, dzięki któremu poczuła "motylki w brzuchu"...

_________________________________________________________________________
Losing Hope

Opis książki
"Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia.


"Losing Hope" to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie." (opis z LubimyCzytac.pl)

Historia opisana przez Colleen Hoover w "Losing Hope" opisane jest historia ze strony Holdera. Tym razem poznajemy historię kilka miesięcy przed spotkaniem Sky w dniu, kiedy chłopak traci najbliższą dla siebie osobę - własną siostrę... Dręczące go wyrzuty sumienia, a także niezrozumienie zaistniałej sytuacji doprowadza go do wybuchów złości, ale i zamknięcia się w sobie. W jej pokoju znajduje notes... w którym zaczyna pisać list do swojej bliźniaczki, nawet w czasie, gdy na jego drodze staje dziewczyna, czyli Sky.


___________________________________________________________________________
"Szukając Kopciuszka" Colleen Hoover [e-book]

Opis książki

"Spędzili razem zaledwie godzinę. Daniel nie zna jej imienia i... nie widział jej twarzy. Przekonuje samego siebie, że miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się tylko w baśniach. Jednak rok później wciąż pamięta oszałamiające uczucie, jakie wzbudziła w nim tajemnicza dziewczyna, która uciekła i więcej się nie pojawiła. Gdy Daniel poznaje pociągającą, trochę szaloną Six, czuje, że może zacząć nowy rozdział. Jednak Dean Holder każe mu trzymać się od Six, przyjaciółki Sky, z daleka..."

Ta nowelka Colleen Hoover miała tylko jeden minus... była za krótka.
Nie umiem opisać jej, bez spojlerowania was treścią, więc napisze jedno zdanie...
Historia Daniela i Six, bardzo dobrze mi się czytało i chętnie będę do tej nowelki wracać (jak i Hopeless i Losing Hope).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Disqus for recenzje wedlug natalii