26 czerwca 2014

Wspomnienia.... z zespołem w tle... #3


Manchester - zespół z Torunia, grający muzykę brit-popową z domieszką punk rocka. Powstała w 2006 roku;

"Zespół Manchester powstał 18 marca 2006 roku w Toruniu. Już rok po powstaniu zespołu braliśmy udział w najbardziej znanych polskich festiwalach rockowych, m.in. w Węgorzewie i Jarocinie. Kulminacją roku 2007 było uczestnictwo w finale programu "MTV Rockuje" oraz występ na żywo z okazji 50. urodzin Grzegorza Ciechowskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie wykonaliśmy własne aranżacje utworów Republiki. Rok 2008 przyniósł nam zwycięstwo na festiwalu TOPtrendy. Manchester swoim debiutanckim singlem "Dziewczyna Gangstera" zdeklasował konkurencję, zdobywając w dniu "trendy" dwie główne nagrody - nagrodę publiczności oraz nagrodę internautów. W listopadzie 2008 roku słuchacze Radia WAWA przyznali nam "Złotego dzioba" w kategorii Debiut Roku. Wtedy również ukazał się nasz debiutancki album zatytułowany "MANCHESTER", którego motto zawarliśmy w piosence "Kobiety są złe". W roku 2009 piosenką "Tajemnica" walczyliśmy o nagrodę Bursztynowego Słowika w Sopocie. Dwukrotnie występowaliśmy na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, jako nominowani do Superjedynki. We wrześniu 2011 ukazał się nasz drugi album pt: "Chemiczna Broń". Na płycie znalazło się 15 piosenek, w tym takie radiowe przeboje jak "Tajemnica" i "Lawendowy". Wciąż fascynuje nas brytyjskie indie rockowe i brit-popowe brzmienie spod znaku Oasis, wzbogacone elementami synth rocka i new rave."
[źródło]

Zespół gra w składzie:

 • Maciej Tacher - istrumenty klawiszowe, gitara, wokal, autor tekstów;
 • Sławek Załeński (Łysy) - gitara, autor tekstów;
 • Darek Załeński - gitara;
 • Radek Kaźmierkiewicz - gitara basowa;
 • Karol Ułanowski (Ułan) - perkusja;

Dyskografia zespołu:
Dyskografia Manchesteru + płyta Aberdeenu (Slawka Z. & Radka K. zespołu)


 • Dziewczyna Gangstera - singiel (2008);
 • Manchester (2008);
 • Chemiczna Broń (2011);

______________________________________________________________

Pierwsza styczność z muzyką zespołu: Filmik mojej siostry z wyboru, z Empiku w Radomiu(27.11.2008);Pierwszy koncert, na którym byłam: mini koncert w warszawskim Trafficu - 15 grudnia 2008 roku;


Ostatni koncert, na którym byłam: 1 czerwca 2013 - Legionowo - Letnia scena Eski;
Występowały tam również:
 • Alexandra;
 • Agnieszka Chylińska


Czekam na...: Kolejny koncert (grają na początku września w Warszawie), jak i kolejne spotkanie z nimi! - przede wszystkim z Darkiem i Ułanem, z resztą zespołu przy okazji ;-)
I jak również na trzecią płytę, o której wspomina się tutaj:

"Tegoroczne premiery kilku wydawnictwa wciąż są pod znakiem zapytania. Wszystkie kręcą się wokół Manchesteru i projektów jego muzyków. Zespół ma już gotowy materiał na kolejną płytę. Czy uda się, aby trafiła do sklepów jeszcze w tym roku? Sławek Załeński od pewnego czasu pracuje równocześnie nad odrębnym projektem, do którego zaprosił toruńskie wokalistki. Album jest już prawie gotowy. Nad własna płytą pracuje też wokalista Maciej Tacher.

- Piosenki są, teksty też, jest też wizja. Zapraszamy muzyków do studia i nagrywamy instrumenty. Staram się czerpać jak najwięcej radości z samego procesu tworzenia piosenek i robienia płyty. To dla mnie nowe doświadczenie, w którym osobiste fanaberie muzyczne nabierają statusu realności - mówi Tacher. - Myślę, że materiał będzie gotowy w tym roku. Czy zostanie w tym samym roku również wydany, to już zupełnie inna kwestia, bardziej polityczna. Nie chcę gdybać i na wszelki wypadek nic na ten temat nie mówię. "
(źródło)

O tym, że zespół ma już piosenki na 3 płytę, słyszałam już na początku czerwca 2013, podczas rozmowy z Darkiem Z. I tak czekam na jej wydanie ;-)

______________________________________________________________

Kilka Wspomnień ze spotkań z zespołem:

Odkąd pamiętam i jak wspominam czas spędzony z tymi ludźmi, to pierwszą osobą, która się wtedy pojawia, jest nie wokalista, a jeden z gitarzystów zespołu, a mianowicie Dariusz Z.

Za każdym razem, kiedy przeglądam zdjęcia, czy nagrania z koncertów, imprez, programów tv, to właśnie On zawsze rozśmieszał i rozluźniał atmosferę. Jego brat - Sławek, również sprawiał, że było wesoło, ale nie tak często jak Darek.

Wspomnienia z Nimi w tle: D.&S. Załeńscy:

D.:

 1. Bawienie się kasą fiskalną, na after party Eska Music Awards 2009 z moją siostrą z wyboru; [24/25.04.2009];
 2. W Ostródzie, po koncercie Manchesteru, występował zespół Perfect. Grali kilka chwil, a ja z moją siostrą stałyśmy pod sceną. Nagle, podszedł do nas Darek i zaczął skandować "Manchester!Manchester!", a gdy zauważył, że do niego nie dołączyłyśmy, zapytał: "Czemu nie krzyczycie? Manchester!"[8.08.2009];
 3. Urodziny Klubu Galeria - to zdjęcie ->
   - chciał być ode mnie wyższy, przynajmniej na zdjęciu ;-)
 4. Po koncercie w Legionowie, moi znajomi płci męskiej, próbowali przywołać go do barierek, co się nie udało, więc poprosiłam ochroniarza, by poprosił Go, opisując wtedy jego fryzurę.
  Okazało się, ze poprosił basistę - Radka;
  "- Radku, przepraszam cię, ale prosiłam o Darka...
  - ... Zaraz poproszę";

  A kiedy D. przyszedł, okazało się, że słyszał, jak Go moi koledzy wołali, ale nie podszedł, bo jak to określił: "Nie wiem po co mnie jacyś faceci wołali..."
  I właśnie wtedy, usłyszała o utworach na nową płytę, która juz miała być na przełomie 2013/14 roku;
S.:
 • Klub Galeria:
  Moja siostra miała białe futerko... A On powiedział tego wieczoru tak:
  "Przesuń tego barana, bo na niego usiądę..." :-D
______________________________________________________________

Grają we wrześniu w Warszawie, pewnie się wybiore ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Disqus for recenzje wedlug natalii