Witajcie w ten wolny od pracy dzień.

Dzięki temu, że mamy to Święto, mogę spokojnie w ten weekend kolejne notki na bloga.
Jedną z nich będą tytułowe "SPORTowe Wieści".

Zapraszam!

Na początku, PRZEPRASZAM Was, za to, ze po Świętach, przed Turniejem Czterech Skoczni, nie wstawiłam posta dot. tej dyscypliny. Drugi plan obejmował to, bym napisała go kilka dni temu, ale z drugiej strony, co trzy dni nowy post o tym samym?

Dlatego też, piszę go Dzisiaj, po OSTATNIM konkursie w ramach TCS, po rywalizacji na skoczni HS 140 (K-125) w Bischofshofen.

TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI co roku jest organizowany na tytułowych 4 skoczniach [2 w Niemczech i 2 w Austrii], na przełomie końca i początku roku.
Tegoroczna 65. odsłona Turnieju, odbyły się:
30-12-2016 Niemcy Oberstdorf HS 137 (K-120)
01-01-2017 Niemcy Garmisch-Partenkirchen HS 140 (K-125)
04-01-2017 Austria Innsbruck  HS 130 (K-120)

06-01-2017 Austria Bischofshofen HS 140 (K-125)

Inauguracyjny konkurs w Obersdorfie, zwyciężył Austriak Stefan Kraft. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci również Austriak Michael Hayboeck.
Jan Ziobro - 42. Miejsce;

Kolejny konkurs - tym razem na skoczni w Ga-Pa, był zwycięski dla Norwega Daniela Andre Tande. Drugi był ponownie Kamil Stoch, a trzeci był Austriak Stefan Kraft.
Pozostali nasi Reprezentanci zostali sklasyfikowani na:
Piotr Żyła - 6. Miejsce;
Maciej Kot - 7. Miejsce;
Stefan Hula - 20. Miejsce;
Jan Ziobro - 44. Miejsce;

Po tym konkursie, Kamil Stoch był Liderem Turnieju, strącił Stefana Krafta z tego miejsca.

Trzy dni później, 4. Stycznia, zaczęła się Austriacka część tego turnieju, na skoczni w Innsbrucku. To był loteryjny, wietrzny konkurs, który skończył się na jednej - 1-wszej serii.
Szczęściarzem tej jedynej serii i tego konkursu był Norweg Daniel Andre Tande, leciał na 128.5 m i wygrał ten konkurs. Drugi był jego rodak Robert Johansson, a trzeci Rosjanin Jewgienij Klimov.
Stefan Hula - 42. Miejsce;

Przed dzisiejszym konkursem w Bishoshofen, w klasyfikacji generalnej TCS. Prowadzi Norweg Daniel Andre Tande, Drugi jest Kamil Stoch, a trzeci Austriak Stefan Kraft. Za Austriakiem sklasyfikowany został Piotr Żyła.

W dzisiejszym konkursie, w obu seriach znaleźli się wszyscy Reprezentanci Polski, nawet Stefan Hula, który był przegranym w parze ze swoim młodszym kolegą Janem Ziobro.
24. Stefan Hula - 124 m;

Przed Kamilem był Słoweniec Jurij Tepes, a za Polakiem lider Pucharu Świata Daniel Andre Tande. Piotr Żyła ma przewagę nad Austriakiem Stefanem Kraftem.

II seria była bardziej równa niż 1-wsza... Dalej skoczyli Dawid Kubacki (127,5m)-18. miejsce, Jan Ziobro (128m)- 22. miejsce i Stefan Hula (126m)- 24. miejsce. A pozostali także, czyli Maciej Kot (135m) - 5-ty; Piotr Żyła () - 3. miejsce. Kamil Stoch na 1. miejscu dzisiejszego konkursu.
Drugi był Austriak Michael Hayboeck.

Turniej Wygrywa KAMIL STOCH! A za nim uplasował się Piotr Żyła, a na trzecim stopniu podium uplasował się Norweg Daniel Andre Tande. 7,6 pkt za nim uplasował się trzeci Polak - Maciej Kot.

W klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata prowadzi Domen Prevc, drugi jest Daniel Andre Tande, a trzeci jest Kamil Stoch. Czwarty Stefan Kraft, piąty Maciej Kot traci do niego 82 pkt. 10. Miejsce po dzisiejszym konkursie uzyskał Piotr Żyła.

I ta trójka - Stoch, Żyła, Kot nie muszą się kwalifikować przed konkursem w Wiśle 14-15 Stycznia. 21-22 Stycznia odbędą się również konkursy w Zakopanem.