16 lutego 2014

Sportowy weekend w Sochi!

SPORT:
Wczorajszy dzień w Polsce przyniósł wiele radości. Dwaj nasi reprezentanci zdobyli kolejne dwa medale - i to dwa Złota!
Pierwsze złoto zdobył panczenista Zbigniew Bródka w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów (z czasem 1:45:00), wygrywając o 3 tysięczne sekundy( 0,003 s!) z Holendrem Koen Verweij. Trzeci był Kanadyjczyk Denny Morrison.
Drugie złoto dla Polski, zdobył Kamil Stoch! Na dużej skoczni z punktem konstrukcyjnym k-125 w pierwszej serii 26-latek z Zębu "odleciał" na 139 metr w bezwietrznych warunkach, a drugi na 132,5 m. Srebrny medal zdobył Japończyk Noriaki Kasai (startując po raz siódmy, mając 41 lat 8 miesięcy i 9 dni), a brązowy, vicelider Pucharu Świata - 21-letni Peter Prevc.
Jaka szkoda, ze punkty w Soczi nie liczą się do klasyfikacji PŚ. :(
Reszta Polskiej reprezentacji uplasowała sie tak:
12. Maciej Kot ( 1. seria: 126.0 m; 2. seria: 123.5 m )  <- po I serii również był na 12. miejscu;
15. Jan Ziobro (1. seria: 128.5 m ; 2. seria: 129.5 m) <- po I serii był na 16. miejscu;
Piotr Żyła w I serii skoczył tylko 118 m i ostatecznie po I serii był 34 z wynikiem 108.7 pkt.

Ceremonie Medalowe z udziałem Polaków w TVP2:ok. 17.45 - Kamil Stochok. 18.10 - Zbigniew Bródka

Wczoraj odbyła się również:

• Sztafeta Pań w biegach narciarskich stylem mieszanym (2x klasyczny, 2x łyżwą) - Zwyciężyła Szwecja, tuż za nią Finlandia i Niemcy. Norwegia była na 5. miejscu, a Polska na 7., ze stratą +1:36.2 do Szwedek;